מציאות הקורונה החדשה - מתלבטים האם להתחיל לחפש עבודה?

אספנו בשבילכם מידע ממעסיקים שיעזור לכם לקבל החלטה!

מציאות הקורונה שלפי תחזיות הולכת ללוות אותנו גם בשנה הבאה, מעלה אצל מחפשי עבודה שאלות ותהיות, האם זה הזמן להשקיע בחיפוש עבודה.

אספנו בשבילכם מידע ממעסיקים מהתעשייה וההייטק בארץ, על מנת להבין כיצד השתנה עולם העבודה בעקבות נגיף הקורונה. התשובות שקיבלנו מגוונות ומשתנות מחברה לחברה. במידה והמידע יסייע לכם בקבלת החלטה, האם להתחיל בחיפוש עבודה, רשמנו עבורכם מספר דגשים לקראת חיפוש עבודה מוצלח, בנוסף למידע ששיתפו אותנו מעסיקים מחברות שונות.

 

האם מתקיימים תהליכי גיוס של מועמדים?

שמחנו לשמוע מהרבה מעסיקים, שהגיוסים אצלם נמשכים כרגיל. עם זאת, יש חברות שהקטינו את הגיוסים שלהן וחלקן הקפיאו או עצרו אותם לגמרי. היו שהשיבו שתמונת הגיוסים עדיין לא ברורה ושתהליכי הגיוס נעשים לאט ובזהירות. חלק מתהליכי הגיוס מגיעים עד לשלב הצעת השכר ונמצאים בהמתנה. יש מעסיקים שהוסיפו לומר שעם החזרה ההדרגתית של המשק לשגרה, יהיו להם הערכות מדויקות יותר, לגבי הגיוסים בחברתם.

כיצד מתקיימים ראיונות עבודה?

רוב המעסיקים שהשיבו על שאלה זו, ציינו שהראיונות שלהם מתבצעים על פי רוב באמצעות תוכנות וידאו וירטואליות, בעיקר באמצעות תוכנת ה-זום. יש שהשיבו שהראיונות מתבצעים באמצעות שיחה טלפונית ויש שהשיבו שקודם לראיון מבחן בית ולאחריו במידת הצורך ראיון באמצעות תוכנת ה-זום. חלק מהחברות מזמנות אליהן את המועמדים בשלבים הסופיים, לאחר שכבר עברו את כל הראיונות הווירטואליים.

כיצד נראית שגרת העבודה הנוכחית?

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הנוגעות לריחוק בין אדם לאדם, המעסיקים השיבו שרוב העבודה מתבצעת מהבית וההגעה למשרד היא לפי צורך. גם מועמדים חדשים מתחילים את יומם הראשון לעבודה – מהבית. חלק מהחברות הינן בינלאומיות וכפופות לנהלים של חברת האם בחו"ל. כך למשל, חלקן הונחו להמשיך בעבודה מהבית, עד הודעה חדשה, גם אם ההנחיות במשרד הבריאות בישראל אומרות אחרת.

המידע שקיבלנו עבורכם ממעסיקים עזר לכם לקבל החלטה כן לחפש עבודה במציאות הקורונה? חשוב לנו להוסיף מספר דגשים וטיפים, אשר יסייעו לכם בתהליך מציאת עבודה:

מציאות הקורונה הביאה עימה דברים טובים כמו מגמות מתחזקות ומגמות חדשות אל תוך עולם העבודה. המאפיינים של שיטת הגיוס החדשה באמצעות תוכנות וירטואליות, בשילוב מגמות מתחזקות ומגמות חדשות, מצריכים אתכם מחפשי העבודה, להיערך בהתאם.

יתרונות שיטת הגיוס באמצעות ראיונות וירטואליים:

האופן בו אנו מקיימים את הריאיון מהבית, מבלי לבדוק דרכי הגעה על מנת להגיע בזמן לראיון העבודה, מאפשרת לנו להישאר באזור הנוחות שלנו. ההישארות באזור הנוחות שלנו מביאה ליתרון נוסף: מד הלחץ שלנו שונה (ואולי פוחת?) במעמד ראיון וירטואלי מרחוק, מאשר במעמד ראיון פרונטלי. יתרה מכך, יש פחות דגשים עבור שפת הגוף שלנו בראיון המתבצע מרחוק ולכן תחושת הביטחון שלנו שונה (ואולי עולה?). אין ספק שהיתרונות הללו יכולים להשקיט את "רעשי הרקע" המשפיעים עלינו במהלך ראיון עבודה פרונטלי, ולסייע לנו לצלוח את הריאיון הווירטואלי!

לצד היתרונות המאפיינים את הריאיון הווירטואלי, חשוב שנשים לב לחלקים הוויזואליים שנראים מהמסך שלנו בבית, במהלך הראיון: למרות שאנחנו בסביבה המוכרת והנוחה לנו, עדיין צריך להקפיד על רשמיות ומקצועיות. לצורך כך, כדאי לבחור בלבוש שהוא קצת יותר מוקפד ממה שאתם לובשים ביומיום שלכם, כדאי לארגן ולסדר את החדר, לבדוק שהארונית עם הספרים המופיעה ברקע מאורגנת, שבני הבית לא יסתובבו בסביבת החדר הנכנסת לפריים ומועברת למראיין, שלא יהיה רעש כלשהו כמו נביחות כלב או מפוח הגינון מחלון החדר הפתוח. בנוסף, יש לשים לב לפרופורציות הגוף והפנים ובמידת הצורך למקם את המצלמה בריחוק מותאם טרם הריאיון. הוסיפו לבדוק את איכות הצילום, השמיעה והדיבור.

מגמות מתחזקות ומגמות חדשות בעולם העבודה:

מעבר ליתרונות בראיון וירטואלי, הדבר הבולט ביותר במציאות הקורונה בחיבור לעולם העבודה, הוא חיזוק והעצמת הקשר שבין רפואה להנדסה, הבא לידי ביטוי בכל תחומי ההנדסה והמדעים הנלמדים בטכניון. הרצון העולמי לקדם את המלחמה בנגיף הקורונה, הגביר תפקידים קיימים ויצר תפקידים חדשים.

הערבות ההדדית כחלק מהמלחמה בנגיף הקורונה, באה לידי ביטוי גם בעולמכם המקצועי. אנשי מקצוע מתחומים שונים משתפים מן הידע שלהם ברשת. מומלץ לנצל את העובדה שצצו המון הכשרות והרצאות חינמיות בתחומים שונים, לקחת בהן חלק ולהעשיר את הידע שלכם, בנוסף לזה שכבר צברתם במהלך הלימודים בטכניון.

על מנת להתכונן ולהיות ממוקדים בתהליך חיפוש העבודה, כדאי לשאול את עצמכם מספר שאלות: תחשבו במה תרצו לעבוד, מה תאהבו לעשות, עשו שיעורי בית ובדקו מה עומד להיות נדרש בקרוב בשוק העבודה, או כבר מאוד דרוש כעת, אלו צרכים אנושיים חדשים קיימים, הדורשים חדשנות טכנולוגית? כך למשל, איזה ניסיון לימודי יש לכם בתחום פתרונות טכנולוגיים ללמידה מרחוק או לרפואה מרחוק? מה הידע שלכם בתפעול וניהול לוגיסטי של מוצר, כאשר יש דרישה מואצת אליו במצב הנתון כעת?

אנו מקווים שהמידע שאספנו עבורכם מהמעסיקים והאינפוט שלנו, יעזור לכם להיקלט בהצלחה במקום עבודה. בהצלחה!

מור סטפנסקי מהיחידה להכוון קריירה עומדת לרשותכם בקבלת סיוע במציאת עבודה ומזמינה אתכם לתאם פגישת ייעוץ פרטנית ב-זום.